Quiz z nagrodami

Tak jak zostało to wspomniane wcześniej, rozpoczynamy kolejny konkurs w którym można wygrać klucze na Steam’owe wersje: Darksiders, Red Faction: Armageddon (z DLC), Metro 2033, Company of Heroes, Company of Heroes: Opposing Fronts i Company of Heroes: Tales of Valor. Jedyne co trzeba zrobić to odpowiedzieć na tych pytań pięć. Tfu, znaczy trzy.

 

1. Jaka jest szybkość lotu jaskółki (bez obciążenia)?

 

2. Do ilu trzeba policzyć po wyciągnięciu zawleczki?

 

3. Z czego zrobione są wiedźmy?

 

 

Najciekawsza (niekoniecznie najpoprawniejsza) odpowiedź zostanie nagrodzona. Odpowiedzi umieszczajcie w komentarzach.

3 komentarze do “Quiz z nagrodami”

  1. 1. Odpowiedź zależy od gatunku jaskółki (afrykańska, europejska) oraz różnic osobniczych (długość, masa ciała). W przybliżeniu można oszacować szybkość lotu jaskółki na ok. 11 m/s (ok. 40 km/h).

    2. To zależy od wielu czynników. Np. od tego, na co się czeka. ;) Jeśli po wyciągnięciu zawleczki zamówiliśmy pizzę, to pewnie liczenie znudzi się w okolicach n-130. Zawleczki stosuje się w wielu urządzeniach, ale najpopularniejszym zastosowaniem są granaty ręczne. W tym wypadku samo wyciągnięcie zawleczki nie przynosi żadnego efektu. Wybuch następuje po zwolnieniu dźwigni (tzw. łyżki). Interwał czasowy między zwolnieniem łyżki a wybuchem wynosi zazwyczaj 4 s. Przy założeniu, że wypowiada się 1 liczbę na sekundę i liczy się na liczbach naturalnych, należy policzyć do 4.

    3. Białe wiedźmy zrobione są z mąki, a czarne z węgla. To dlatego te drugie się lepiej paliły na stosach.

  2. 1. To zależy od warunków pogodowych, plam na słońcu i kalendarza Majów.
    2. Do trzy-czte-RY!
    3. Z amelinium chyba.

Możliwość komentowania została wyłączona.