Humble Indie Bundle #4

Niedawno zaczęła się nowa edycja akcji wspierającej zarówno twórców jak i fundacje charytatywne – Hubmble Bundle. Zamysł jej jest prosty, płacisz ile chcesz (konto na paypalu się przydaje) i dostajesz kilka gier twórców z niezależnych studiów, a tym razem autorzy tej inicjatywy poszli na całość – oprócz Jamestown, Bit.Trip Runner, NightSky dostajemy także (uwaga) Shanka i Super Meat Boya. Ponadto jako bonus dla osób które wpłacą kasę ponad średnią wszystkich płatności można otrzymać prezent w postaci Gratuitous Space Battles oraz Cave Story+ (niewykluczone że do puli bonusów trafią też gry z poprzednich edycji). Nic tylko brać (pamiętajcie że poniżej dolara wstyd płacić, a większa sumka pozwoli cieszyć się bonusami). Warto nadmienić że wszystkie z tych gier można uruchomić nie tylko na Windowsie, ale też na Linuksie i MacOS’ie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: http://www.humblebundle.com/

A teraz pokrótce przedstawię co dostajemy tym razem:

 

Jamestown

Tutaj mamy do czynienia z przedstawicielem gatunku shmupów, a właściwie ich podgatunku – bulet hell. O ile na niższych poziomach trudności każdy może dać radę, o tyle na wyższych przetrwać jest już trudno. Całość umieszczona w dosyć specyficznych realiach które przywodzą mi na myśl czasy walk brytyjskich kolonii w Ameryce Północnej o niepodległość, tyle że na Marsie.

Bit.Trip Runner

Czeka nas orgia barw i dźwięków w klimatach 8-bitów.  Samym pomysłem ten tytuł przypomina mi  Vib Ribbon – podobnie jak tam sterujemy poczynaniami dziwnego stworka biegnącego cały czas w prawo, oraz pokonujemy przeszkody w rytm melodii płynącej w tle, z tym że tutaj wykonanie akcji owocuje dodaniem jakiegoś dźwięku do odgrywanego akurat kawałka – sami wpływamy na to jak brzmi muzyka. Gra dosyć trudna – jeden błąd i zaczynamy rundę od początku.

Super Meat Boy

Platformówka o bardzo hardcorowym poziomie trudności. Starzy wyjadacze którzy zjedli zęby na grach typu Mario nie powinni mieć znacznych trudności, ale inni muszą wiedzieć że do tej gry podchodzi się ze sporym zapasem cierpliwości. Przed nami masa przeszkód i innych atrakcji, więc o śmierć bohatera nie trudno – powtarzanie etapu po kilkadziesiąt razy to tutaj norma. Czujcie się więc ostrzeżeni.

Shank

Przepełniona akcją, krwią i meksykańskimi klimatami gra którą chyba śmiało można określić mianem God of War w 2D. Absolutny must have dla fanów nawalanek i filmu Desperado. Co tu dużo mówić – zapewne wiele osób kupiło Humble Bundle głównie dla tego tytułu, więc jeśli jeszcze zastanawialiście się czy warto zainwestować parę zielonych w tę inicjatywę, to myślę że ten tytuł jest wystarczającym powodem.

NightSky

Tu niestety niewiele mogę rzecz – jeszcze się z tym tytułem nie zapoznałem. Z informacji które przeczytałem wynika, że jest to gra logiczna w której przyjdzie nam sterować kulką (pamiętając o prawach fizyki). Muszę jednak przyznać, że prezentuje się dosyć zachęcająco.

Bonusowe tytuły:

Gratuitous Space Battles

Tworzymy flotę statków kosmicznych i wystawiamy naszą armię do bitwy.  Można chyba nazwać tę grę strategią czasu rzeczywistego – z tym że nie kontrolujemy  poczynań naszych pilotów. Cała nasza aktywność sprowadza się do zakupu ulepszeń, wybrania statków i określenia sposobu zachowań każdej jednostki, jedyne co nam zostaje to obserwacja pola walki.

Cave Story+

Poszerzona, pozmieniana i płatna wersja freeware’owej gry stworzonej przez Japończyka Daisuke Amaya. Fanom nie trzeba przedstawiać, reszcie powinna wystarczyć informacja że mechaniką przypomina gry takie jak Castlevania czy Metroid. Co w niej nowego? Oprócz tłumaczenia całości od podstaw (różni się trochę od tego fanowskiego) dostajemy też podrasowana grafikę, całkowicie przerobioną ścieżkę dźwiękową i kilka dodatkowych trybów gry.

 

Podsumowując – na co więc jeszcze czekacie? Jeśli można mieć tyle świetnych gier indie płacąc przy tym tyle ile uznacie za stosowne nie ma się co zastanawiać tylko trzeba brać póki dają (w momencie kiedy piszę te słowa do końca akcji zostało 12 dni).